Rybářské závody - informace

 

Podzimní rybářské závody 28.9.2019 - REGISTRACE UKONČENA z důvodu naplnění kapacity!!!

Stránka byla zřízena k poskytnutí bližších informací pro případné zájemce, kteří by se chtěli zúčastnit našich rybářských závodů, které se uskuteční v sobotu 28. září 2019!!!  Prezentace závodníků proběhne v den závodů v době od 07.00 do 08.00 hodin. Zahájení je plánováno na 08.30 hodin. 
Jako již tradičně rybářské závody proběhnou ve dvou kolech. Každé kolo bude trvat 2 hodiny (dle klimatických podmínek). Před zahájením je každý účastník závodů povinen se řádně zaregistrovat u pořadatele, která proběhne po zaplacení startovného. Startovné činí pro děti do 15 let 150,- Kč a pro dospělé 200,- Kč, kdy v ceně je již zahrnuta chutná klobása pro každého rybáře!!!. Stejně jako při posledních závodech bude každý chytající před zahájením losovat startovní místo, kde již bude uvedeno i druhé místo lovu. Lovné místo dětí bude na břehu u přítoku. Počet závodníků na rybářských závodech je omezen na 66 chytajících. Rybářské závody jsou určeny i pro děti a nerybáře!!! 
A teď něco málo k samotným závodům. Začátek a konec závodů bude vždy zřetelným způsobem ohlášen (výstřel, siréna). Chytá se na jeden prut s maximálně 2 návazci. Způsob lovu je zcela ponechán na rybáři (dle rybářského řádu). Při ulovení ryby bude změřena míra (délka ryby) a zapsána ze strany pořadatele do závodního lístku, který každý obdrží při registraci a zaplacení startovného u pořadatele. Konečné pořadí závodníků bude stanoveno podle celkově ulovené míry. POZOR změna oproti předchozím letům, budou se měřit pouze konkrétní druhy ryb!!! Měřit se budou pouze následující ulovené ryby- kapr, amur, tolstolobik, štika, sumec, jester, veslonos, lín, candát a mník. Jedná se o původní druhy ryb, které byly vysazeny pořadatelem závodů. Ostatní druhy ryb se budou měřit následně: 1 ks ryby = 1 bod (cm). Jde nám především o to, aby rybolov byl zaměřen zejména na kaprovité ryby, přičemž byly i zároveň vyslyšeny podněty ze strany Vás rybářů.  
Každý chytající obdrží od pořadatele cenu, bez ohledu na konečné pořadí. Rybník je silně zarybněn zejména kaprem. V našem 3/4 hektarovém rybníčku máme kolem 1000 ks ryb. Vítězové rybářských závodů běžně nachytají kolem 10 metrů ryb. Největší doposud ulovený kapr ze dne 29.4.2017 měl délku 73 cm a štika 72 cm, ale máme zde i větší! Žádáme všechny účastníky rybářských závodů, aby se k uloveným rybám chovali šetrně!!! 
Občerstvení a pěkné počasí snad již konečně zajištěno :-) Tímto jste všichni srdečně zváni.  
V případě jakýchkoliv dotazů využijte naši e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., na které se budeme snažit, co nejdříve odpovědět. Rovněž lze volat i na telefonní číslo 606 323426, kde je možné poskytnout bližší informace k rybářským závodům. 
AKCE SE USKUTEČNÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ!!! 


Závazná předregistrace závodníků bude řešena následujícím způsobem:

Vážení rybáři, chtěli jsme zvolit samotnou registraci co nejjednodušší a zbytečně Vás nezatěžovat zbytečnou administrativou a proto jsme zvolili níže uvedenou variantu. Vzhledem k velkému zájmu o naše rybářské závody, doporučujeme se předregistrovat, aby měl rybář jistotu volného místa!!! 

  • Předregistrace začíná jeden týden před začátkem rybářských závodů (od soboty 21.9.2019 do pátku 27.9.2019), kdy stačí POSLAT SMS ZPRÁVU v době od 08.00 hod. do 20.00 hod. na telefonní číslo 606 323426, kde závodník uvede své jméno a příjmení, kategorii v které bude chytat (dětská do 15 let, dospělá), telefonní číslo a bydliště (stačí pouze obec, např. Netolice), NEBO POSLAT MAIL na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Ze strany pořadatele bude registrace potvrzena. JIŽ NEVOLAT, to až v den závodů viz níže!!!
  • Při poslední předregistraci byla kapacita závodníků naplněna již ve středu!!!
  • V den samotných závodů nejdříve však v době od 05.00 hod. do 07.00 hod. MUSÍ již předregistrovaný rybář opět zavolat nebo zaslat SMS zprávu na tel.č. 606 323426, kde potvrdí svou účast. Pokud tak neučiní, bude automaticky vyškrtnut z předregistrace a jeho místo bude přiděleno jinému rybáři.
  • Předregistrovaný rybář má dále za povinnost se na místo rybářských závodů dostavit v den ryb. závodů nejpozději do 07.30 hodin.
  • Pokud nebude kapacita volných míst zaplněna samotnou předregistrací, bude se možné přihlásit na místě v den rybářských závodů.
  • V případě, že se rybář předregistruje a nepřijede nebo se včas neomluví, nebude již nikdy připuštěn k další předregistraci!!!

Petrův zdar a SDH Žitná zvlášť :-)